• Margutė MELEAGRIS
Ruduo

Margutė MELEAGRIS

3.15€
  • Prekės kodas: SFRIT006605
  • Pakuotėje: 5 vien.
  • Prekės būsena: IŠPARDUOTA
Nemokamas pristatymas
nuo 30.00€
Aprašymas
Spalva
Spalva
BALTA-VIOLETINĖ
Žydėjimo laikas
Žydėjimo laikas
V-VI
Sodinimo laikas
Sodinimo laikas
IX-X
Sodinimo gylis (cm)
Sodinimo gylis (cm)
6-8
Forma
Forma
SVOGŪNĖLIS
Svogūnėlio dydis
Svogūnėlio dydis
5/+
Aukštis (cm)
Aukštis (cm)
50-70
Sodinimo vieta
Sodinimo vieta
SAULĖTA/PUS.PAVĖSIS
Žiemoja
Žiemoja
TAIP

Margutės (Fritillaria) yra vertingos gėlynų ir darželių gėlės. Verta susidomėti ir plačiau auginti šį dekoratyvinį augalą, kuris mus džiugina ypatingai ryškiomis ir įvairiomis spalvomis bei gėlių formą.
SODINIMO VIETA
Kaip ir dauguma svogūninių gėlių, margutės mėgsta sausą, saulėtą, apsaugota nuo stiprių vėjų vietą. Dirva turi būti drenuota, geros struktūros ir įtręšta.  Margutes galima sodinti įvairiose gėlyno ar darželio vietose: stambesnes  - grupėmis po kelias ar keliolika prie dekoratyvinių krūmų ar stambesnių gėlių, smulkesnes  - alpinariumuose, gazonuose, rabatėse.
PRIEŽIŪRA 
Vienoje vietoje margutės gali augti 3 metus ir ilgiau. Į nuolatinę vietą margučių svogūnai sodinami rugsėjo – spalio mėnesiais platesnėse duobutėse. Žiedai, ypač daugiažiedžių margučių, tinka skynimui. Šias gėles galima nesunkiai pražydinti ir žiemą.
ŽIEMOJIMAS
Prieš žiemą patariama dirvos paviršių mulčiuoti. Tam puikiai tiks durpės, pusiau perpuvęs kompostas, lapai ar šiaudai. Mulčiuoti maždaug 5-7cm sluoksniu ypač ten, kur pasodinti smulkūs svogūnai. Pavasarį mulčą  reikia laiku nuimti.

2023 Visos teisės saugomos. MB Irenos gėlės