• Levanda tikroji  MUNSTEAD

Levanda tikroji MUNSTEAD

6.37€
  • Prekės kodas: DEZO478128
  • Pakuotėje: SODINUKAS/VAZONAS 9cm
  • Prekės būsena: NĖRA
Nemokamas pristatymas
nuo 30.00€
Aprašymas
Spalva
Spalva
MĖLYNA
Žydėjimo laikas
Žydėjimo laikas
VI-X
Sodinimo laikas
Sodinimo laikas
IV-V
Sodinimo gylis (cm)
Sodinimo gylis (cm)
6-8
Forma
Forma
SODINUKAS
Aukštis (cm)
Aukštis (cm)
40-60
Sodinimo vieta
Sodinimo vieta
SAULĖTA
Žiemoja
Žiemoja
TAIP

Levanda – tai daugiametis augalas, kuris ne tik gražiai žydi ir nuostabiai kvepia. Jo žiedai plačiai naudojami kosmetikoje, kulinarijoje, o ypač pasižymi savo gydomosiomis savybėmis. 
SODINIMO VIETA 
Sodinti reikia derlingame, gyliai įdirbtame priesmėlyje. Gerai auga vidutinio drėgnumo, daugiau sausose dirvose, šviesioje, saulėtoje vietoje. 
PRIEŽIŪRA 
Labiausiai tinka auginti šalčiui atsparias levandas – tai tikroji levanda. Ši levanda ne tokia jautri šalnomis.  Kartais taip pat gali šiek tiek nušalti, tačiau visuomet galime apgenėti, o krūmelis greitai atželia. Augalus retinti galime pavasarį, o jei oro sąlygos neleidžia – iki liepos mėnesio. Levanda dažniausiai žydėti pradeda tik antraisiais augimo metais, maždaug birželio mėnesį. Geriausia genėti po žydėjimo, nupjaunant maždaug iki trečdalio, kad susiformuotų tankus krūmas.
ŽIEMOJIMAS 
Genėjant negalima nupjauti per daug, nes nespėjęs sumedėti, augalas gali nušalti. Levandą būtina bent truputį apdengti žiemai. Pavasarį sudžiuvusias šakeles nugenėti. Levandas vienoje vietoje galima auginti iki 10 metų.


2024 Visos teisės saugomos. MB Irenos gėlės