• Eleboras PURPURASCENS

Eleboras PURPURASCENS

12.67€
  • Prekės kodas: SHELL522601
  • Pakuotėje: 1 vnt.
  • Prekės būsena: NĖRA
Nemokamas pristatymas
nuo 30.00€
Aprašymas
Spalva
Spalva
BORDINĖ
Žydėjimo laikas
Žydėjimo laikas
II-IV
Sodinimo laikas
Sodinimo laikas
II-IV
Sodinimo gylis (cm)
Sodinimo gylis (cm)
6
Forma
Forma
GUMBAS
Svogūnėlio dydis
Svogūnėlio dydis
I
Aukštis (cm)
Aukštis (cm)
30-50
Sodinimo vieta
Sodinimo vieta
PUS.PAVĖSIS
Žiemoja
Žiemoja
TAIP

Eleborai yra vieni iš žinomiausių ir mėgstamiausių tipiškų pavėsių augalų. Paprastai žydi anksti pavasarį, tik nutirpus sniegui. Mėgstami gėlynuose dėl ankstyvo žydėjimo, puošnių lapų, kurie išlieka dekoratyvūs visą vegetacijos periodą, ir ilgaamžiškumo - vienoje vietoje gali augti 20 ir daugiau metų. 
SODINIMO VIETA
Eleborai geriausiai auga pusiau pavėsyje. Auginami saulėtoje, karštoje vietoje skursta ir silpnai žydi. Netinka ir labai gilus pavėsis - tuomet jie auga vešliai, bet žydi negausiai. Geriausia eleborus auginti po netankiais medžiais ar krūmais. Šie augalai labiausiai mėgsta derlingą, daug humuso turinčią dirvą. 
PRIEŽIŪRA 
Auginamų derlingoje dirvoje papildomai tręšti nereikia, tačiau prastesnėse žemėse auginamus eleborus naudinga kasmet anksti pavasarį patręšti kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis. Nors augalai nepakelia labai šlapių ir užmirkstančių dirvų, bet drėgmei jie gana reiklūs, tad per sausras reikėtų gausiai palieti. 
ŽIEMOJIMAS
Eleborai šalčiams gana atsparūs. Labai šaltomis besniegėmis žiemomis gali apšalti, todėl verta rudenį pamulčiuoti durpėmis.

2024 Visos teisės saugomos. MB Irenos gėlės